-->

11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği

14 Kasım 2023
6 Kasım 2019 tarihli ve 11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği konulu 2019/24 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla her yıl 11 Kasım gününün ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlanması uygun görülmüştür. Bu kapsamda okulumuz öğrencileri ile geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda ''Milli Ağaçlandırma Günü'' etkinliklerine katılım sağladık. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında, Gölköy Kampüsümüzdeki İzzet Baysal KYK Yurdu önündeki alanda, saat 11.11’de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Karaca, dekanlar ve Okulumuz Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İbrahim Karagöz ile Akademisyen hocalarımızdan Dr. Öğr. Üyesi Hülya Er, Öğr. Gör. Hayreddin Özden ile okulumuz öğrencileri katılım sağladı.  
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Coşkun Karaca, etkinlikte yaptığı konuşmada, öğrencilerimizin ve toplulukların bu tür sosyal faaliyetlere katılmasına önem verdiklerini belirterek, bu anlamlı etkinlikte, fidan dikimine katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Bugün burada elma, erik, kuşburnu, ceviz, kızılcık, alıç, ahlat ve benzeri birçok fidanın toprakla buluşturulacağını vurgulayan Prof. Dr. Karaca, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen akademik ve idari personel ile öğrenci topluluklarına çok teşekkür etti. Birçok öğrenci topluluğunun desteklediği fidan dikiminin gelecek nesillere güzel bir miras olacağını kaydeden Karaca, bunun sevabından emeği geçenlerin yararlanacağını söyledi.
Prof. Dr. Coşkun Karaca’nın konuşmasının ardından katılımcılar, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı nedeniyle 1923 fidanı toprakla buluşturdu.

DUYURULAR

Top