< < ERASMUS DENEYİM PAYLAŞIMI YAPILDI
-->

ERASMUS DENEYİM PAYLAŞIMI YAPILDI

25 Mayıs 2022

Erasmus+ Ortak Ülkelerle Personel Ders Verme Hareketliliği projesi kapsamında Kosova İşletme ve Teknoloji Üniversitesinde ( University for Business and Technology-UBT) bulunan okulumuz akademisyenlerinden Öğr. Gör. Dr. Hülya ER okulumuz öğrencileri ve akademisyenlerine proje hakkında ve Kosova deneyimleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Meslek Yüksekokulu konferans salonunda 23 Mayıs Pazartesi günü düzenlenen etkinliğe okulumuz öğrencileri ve personelleri yoğun bir katılım gösterdi.  İlk olarak Erasmus projeleri ve Ortak Ülkelerle Hareketlilik çalışmaları hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Dr. Hülya ER; "Erasmus+ projeleri öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz için yurtdışında eğitim vermek, ders almak ve staj imkânları gibi birçok olanak sağlamaktadır. Bu imkânlar öğrenciler için hayata bakış açısını değiştiren ve mezuniyet sonrası yaşamınıza pozitif değer katmakta iken, idari ve akademisyen personellerimiz için de yeni birçok coğrafyayı tanıma ve eğitim kalitesini arttırma fırsatı sunmaktadır" şeklinde bilgilendirme yaptı.

Genel bilgilendirmenin ardından Kosova'nın başkenti olan Priştine şehrinde yer alan İşletme ve Teknoloji Üniversitesinde ( University for Business and Technology-UBT)  7 günlük yaptığı eğitim çalışmalarına değinen Dr. ER, programa katılan idari ve akademik personele ile okulumuz öğrencilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Etkinliğe katılanların sorularını da cevaplayan Öğr. Gör. Dr. Hülya ER Erasmus+ projelerine okulumuzun ilgisinin oldukça yüksek olduğunu ve bu durumun oldukça mutlu edici olduğunu ifade etti.

Erasmus programları ile öğrenim hareketliliği için detaylı bilgi ve başvuru şartlarına http://erasmus.ibu.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

DUYURULAR

Top